Pokret za život

POKRET ZA ŽIVOT

Pokret za život je humanitarna, nepolitička udruga koja se zalaže za zaštitu svakog ljudskog života. Osnovana je 1992. godine. Udruga djeluje na području Krčke biskupije, otocima Primorsko-goranske županije, sa sjedištem u Krku.

Ciljevi ove nestranačke humitarne organizacije su slijedeći:

  • promicanje prava i dužnosti svakog građanina da podržava i brani život od samog začeća, sve njegove zakonite potrebe u čitavom spektru njegova razvoja do prirodne smrti u građanskom društvu, u ustanovama i u zakonodavstvu;
  • promicanje inicijative na polju kulture ( susreti, rasprave, okrugli stolovi itd.), izrade studija na svim poljima ( društvenom, gospodarskom, političkom, moranom, odgojnom, medicinskom i pravnom) u svrhu iznalaženja uvjeta i stvaranja primjerenih i suvremenih mogućnosti i bezuvjetnog prihvaćanja života;
  • poticanje i organiziranje svih kategorija rasprava, susreta i razmišljanja o vrijednostima života u odgojno- obrazovnim ustanovama;
  • suradnja s drugim pokretima koji promiču kulturu života;
  • promicati među liječnicima i pravnicima solidarnost za zdravstvenim djelatnostima koji izražavaju prigovor savjesti;
  • osnovati fond solidarnosti

Tijekom ovih godina održane su mnoge tribine, seminari, duhovne vježbe, susreti, humanitarni koncert i ostale dobrotvorne akcije, cijelonoćna klanjanja jednom mjesečno, a sve u svrhu prethodno navedih ciljeva te širenja kulture života.

Pokret za život krčke biskpije jest u kretanju i ne zadržava se samo na našim kvarnerskim otocima, već se o Evanđelju života govori i izvan biskupije.  Vjerojatno nećemo uspjeti gledati sve plodove, čije smo sijeme sijali, stoga i Vas, dragi prijatelji pozivamo, da svaku prigodu koristite, kako bi promicali Kulturu života, ostavljajući mlađim naraštajima u baštinu smisao za radost i životni optimizam.