Sveti MARTIN, zaštitnik Grada Malog Lošinja

3517372902_16d41e4950_b  11. studenoga Katolička crkva slavi spomendan      sv. Martina koji je bio prvotni zaštitnik drevne  župe Mali Lošinj koja se formirala i koja se  okupljala u crkvi sv. Martina na današnjem  gradskom groblju. Preseljenjem župe i župne  crkve na današnju lokaciju župljani su izabrali za  zaštitnika župe i župne crkve Rođenje B. D.  Marije.

 

U novije vrijeme je tražeći svog zaštitnika Poglavarstvo Grada odlučilo da kao zaštitnika cijelog Grada Malog Lošinja izabrati sv. Martina.

Grad će proslavu organizirati opširnije, a mi ćemo vjernički proslaviti sv. Martina, najprije sv. misom u njegovoj crkvi na groblju u 10,00 sati i u 16,30 naći ćemo se pred crkvom na groblju, a onda u procesiji krenuti prema župnoj crkvi u kojoj će se nositi kip sv. Martina, puhački orkestar “Josip Kašman” i crkveni zbor će naizmjenično svirati i pjevati. U župnoj crkvi biti će svečana koncelebrirana sv. misa i nakon mise bit ćemo sa strane Grada na piazalu ponuđeni pićem i kolačima.